שלמה דהרמה

title_line

מאסטר ומומחה בינלאומי בתזונה בריאה והבנת בריאות אמיתית.

שלמה-קטן-2

על שלמה

title_line

פורץ דרך, בטכניקות לטיהור וניקוי הגוף מרעלים בעזרת צומות CLEANSE, ממציא ומפתח שיטות ניקוי חדשות, המשלבות ידע עתיק יומין עם שנים רבות של ניסיון עכשווי.  בעל 26 שהות ניסיון כמרפא טבעי, מאבחן אירידיולוגי (קריאה ברשתית העין), רייקי מאסטר, ומתמחה ברפואת דופק טיבטית.

לימודיו אצל מורים שונים וניסיון רב שנים בעבודה פרטנית והנחיית סדנאות רבות עם אלפי אנשים, ברחבי העולם, הקנו לשלמה ידע וניסיון עצום. במהלך השנים שכלל שלמה את שיטת ניקוי הגוף מרעלים MDT עד לנוסחה מדויקת, בדוקה, מבוקרת, בטוחה ובריאה שבה משתמשים כיום בסדנאות BODYFLOW.

החזון:

“למחוק את הבורות של העבר, הנובעת מפחד להשתנות ולגדול. לטהר רעלים שנובעים מהפחד וההרגלים שהוא יצר, ברמה עמוקה. ליצור הבנה של איך הגוף באמת עובד ברמות הפיזית, הרגשית, המנטלית, והקוסמית. לחוות חוויה של היפתחות לבני אדם ולהבין שהאחווה, היא מהות החברה האנושית.

החברה המודרנית, התרחקה מן השורשים והמקורות של הרמוניה עם הטבע – החברה המודרנית לא גדלה עם הטבע אלא גדלה על חשבון הטבע – תהליך אשר יכול לקרות רק ממקום של אטימות רגשית, שיכולה להוביל לאכזריות שבה אנחנו כובשים את סביבתנו – אדמה צומח וחי, למען מטרות רווחיות או נוחות. החזון שלי, הוא לא לחזור אחורה, אלא להוסיף לכל הטכנולוגיה המדהימה שנוצרה במערב, את הקשר העמוק עם אמא אדמה ועולם הצומח והחי שממנו באנו. שילוב זה יכול לקחת את האנושות קדימה, לחיים בריאים ויצירתיים, כמעט ללא מחלות (שרובן נובעות מן הנתק), עם הרבה יותר יצירה, שמחה ואחווה, כאשר השוני בין גזע לגזע, דת לדת והאנשים עצמם, יביא לצמיחה, השראה ואהבה.” 

title_line

סיפור חייו:

שלמה נולד בירושלים בשנת 1964, בבגרותו יצא לטייל ברחבי העולם ולאחר מספר שנים של טיולים, הגיע להודו, שם החל את מסעו הרוחני:”לפני המסע הרוחני, הייתי “down to earth” – לא ממש האמנתי בעולם הרוח. במהלך השהייה בהודו, חוויתי “חוויות מיסטיות”, שהוכיחו לי שיש הרבה מעבר לחמשת החושים ושם למעשה נפתח עבורי ערוץ הריפוי” וטיפלתי במשך שנים, באחד על אחד, בטכניקת הריפוי הטיבטי”.

בשנת 1990, במהלך שהותו בהודו, הצטרף שלמה למרכז הבינלאומי של אושו בפונה, שם סיים 4 שנות לימודים ברפואת דופק טיבטית והתמחות באירידולוגיה (קריאה באיריס של העין). כמו כן השלים לימודיי רייקי עד לדרגת רייקי מאסטר ועבר השתלמויות רבות בתזונה ואירידולוגיה תזונתית דרך קורסים ותוכניות של ברנרד ג’נסן – מומחה בעל שם עולמי לטיהור הגוף דרך צומות, מזון בריא והידרותרפיה.

בשנת 1995, חזר שלמה לארץ וייסד בנווה צדק, שבתל אביב קליניקה לטיהור הגוף מרעלים, בה שילב את כל הטכניקות שלמד; טכניקות אשר לימים היוו את הבסיס לפיתוח טכניקת ה-MDT – טכניקת ריפוי רב ממדית: “חזרתי לארץ עם הרבה רצון ומוטיבציה לשנות את העולם. הקמתי קליניקה לטיפול אנרגטי, אך מהר מאוד גיליתי, שטיפול אנרגטי לא מספיק כדי ליצור שינוי מהותי בחיים של אנשים וצריך לקרקע אותו באורח חיים בריא. מתוך הבנה זו התחלתי ללמוד תהליכי טיהור ושדרוג של הגוף, על מנת לעגן את ההעצמה האנרגטית באורח חיים מתאים.”

יחד עם הבנה זו של שלמה, כדרכה של דרך החיים ההודית-המיסטית, הופיע יום אחד בפתח דלתו, ללא הודעה מוקדמת, מורה שהכיר במהלך לימודיו בעולם. המורה עבר להתגורר עם שלמה למשך תקופה ממושכת, בה הדריך אותו בניסיונו הרב וסייע לו להקים את קליניקת ה”דיטוקס” (=ניקוי עמוק) הראשונה בארץ, שכללה תהליכי ניקוי רעלים הכוללים חוקנים ותזונה נכונה.

בשבע השנים הבאות (עד לסגירתה, בעקבות נסיעה לחו”ל, בשנת 2002), צברה הקליניקה תאוצה ונתנה טיפול ומענה למאות אנשים, שהעידו כי הטיפול שינה את חייהם.

במהלך שנים אלו, התנסה שלמה גם בחוויית הוויפאסנה ובו זמנית, הקדיש שעות רבות לתרגול יוגה וטאיקוונדו.

בשנת 2003, עבר להתגורר בכפר האקולוגי “פאצ’ה מאמא”, אשר בקוסטה ריקה; שם הקים את מרכז הניקוי (אשר קיים בה עד היום), שהיה מבוסס על סמך ניסיונו הרב בקליניקה. בזמן הזה פיתח שלמה את טכניקת ה-MDT, שמטרתה הייתה ליצור סינרגיה של מספר טכניקות רוחניות ומודרניות, על מנת להביא אנשים לחוויות אותן חווה בעצמו: “מניסיוני, הבנתי שהטכניקות הישנות של מודעות (ויפאסנה, יוגה, אירוודה וכו’), לא הספיקו לאדם המודרני, שמוחו עסוק בהרבה צרות ומחשבות ולכן האמנתי שאם אצור שילוב בין טכניקות ישנות למודרניות, אפשר יהיה להגיע בזמן קצר, לשינוי עמוק, אשר מספיק כדי להתוות שביל בדרך חיים חדשה לחלוטין, גם עבור אנשים שלא התנסו אף פעם בדברים כאלה.” (למידע על ניקוי רעלים בשיטת MDT)

לאחר 4 שנים ב”פאצ’ה מאמא” וניסיון של עוד מאות אנשים ואינספור קבוצות, עזב שלמה  את הכפר, לא לפני שהכשיר מטפלים שימשיכו שם את דרכו (ביניהם שתיים מהידועות בארץ כיום: אומינה קדמי וקרונה ירון). טרם שובו לישראל, יצא שלמה לסיבוב סדנאות, של מספר שנים, בעולם (מקסיקו, ברזיל, קנדה), שבו העביר סדנאות בשיטת ה-MDT, לקבוצות גדולות ומגוונות.

בשנת 2011 חזר שלמה לארץ ופגש את ענתי בן-קיקי , מפיקה, שחקנית “פלייבק” ומנחת קבוצות בתרפיית גוף-נפש, איתה הקים בית ומשפחה בארץ: “בישראל פיתחתי יחד עם בת זוגתי, את ניקוי ה-BODYFLOW, המבוסס על שיטת ה- MDT ועובד על טיהור עמוק, של מתכות כבדות, רעלים עתיקים הנמצאים בגוף, מילוי המכלים של המינרלים והויטמנים בגוף ופתיחה של זרימת הגוף, דרך העבודה הטיבטית,נשימות, ריקוד, עבודה עם צלילים, ריחות וצבעים. הורדנו את החוקנים ונשארנו עם תוצאות עמוקות וחדות, בתהליך שהוא גם כיפי, נעים ונוגע ברמה הרגשית והרוחנית.”

בנוסף לעבודה בסדנאות, פיתח שלמה גם תערובות מיוחדות, המורכבות מחומרים יקרים שנחשבים כיום למתקדמים בעולם: “המיקס נוצר כתוצאה מהניסיון שצברתי במשך 7 שנים בקליניקה בת”א ועוד 4 שנים ב’פאצ’ה מאמא’, תוך מחקר, ניסוי וטעיה רבים (בעיקר על עצמי ועל חברים אמיצים שהתנדבו ל”מחקר”). הגעתי לרמות דויק ושילוב חומרים שמאפשרים ביצוע ניקוי עמוק בזמן קצר ללא תופעות לוואי חזקות.”(לפרטים ורכישה של מוצרי BODYFLOW)

כיום סדנאות Bodyflow  מתקיימות בעיקר בצפון הארץ, באתר רגוע וציורי, מוקף בטבע ירוק ושלווה; תפאורה מושלמת לתהליך הניקוי הפיזי והמנטאלי שאותם עוברים המשתתפים: “מבחינתי BODYFLOW זו אנרגיה של ריפוי שמבקשת להתפרס בעולם ואני רק בשירות שלה. האנרגיה הזו חיה ומנחה אותי לאורך שנים, לגדילה והתפתחות בכל קבוצה שאני עושה. למרות שהקונספט הוא אותו קונספט, השילוב של זמן (timing) והתמהיל האנושי, המשתנים בכל פעם, מאפשרים בכל קבוצה לתת דגשים על הנושא הנרחב והלא ידוע… בשבילי כל קבוצה מאפשרת גדילה אישית ותובנות חדשות המיושמות כבר בקבוצה הבאה.” (למידע על סדנאות BODYFLOW)