28/09/2020

אכילה רגשית

אכילה רגשית וניקוי רעלים בשיטת MDT
אכילה רגשית היא תופעה נפוצה בעולם של ימינו – עולם בו החיים הם דינמיים, אינטנסיביים, עמוסים (הן ברמה הפרקטית והן ברמה הרגשית) ופעמים רבות מרגישים כמו "מירוץ של נגמר", אחר מטרה שלא תמיד בהירה לנו. בעולם שכזה, אכילה רגשית היא למעשה מצב של הורדת מתחים, מהראש ומהלב, באמצעות הפעלת מערכת העיכול.
זוהי למעשה, רמה אחרת של אכילה: אכילה שאינה לצורך הרגעת תחושת שובע, בה הגוף מאותת לנו שהוא צריך מזון, אלא אכילה לצורך הפחתת מתחים – כל עוד הבטן מלאה הראש יותר רגוע…!
אז למה דווקא דרך אוכל?!
לצורך פעולתה, מערכת העיכול לוקחת יותר מ- 30% מהאנרגיה של הגוף, מכאן שבזמן האכילה ולאחריה, חלק גדול מהאנרגיה שלנו מופנה לצורך תהליך העיכול של המזון שצרכנו. הפניית האנרגיה לטובת תהליך העיכול, מביאה לכך שהמוח פחות מוטרד, כי הגוף עסוק.
מה יוצר מצב של אכילה רגשית תחת לחץ ו/או הצפה:
כל האיזור של הקיבה והמעיים, קשורים מאוד לצ'אקרה השנייה (רגשית-מינית), מה שאומר שבכל פעם שאנחנו חווים רגש, כל האזור הזה "מתעורר" אנרגטית – במצב זה, למעשה "אסור" לאכול כל מזון שהוא, אלא לתת לאנרגיה להשתחרר לפני כן.
מדוע?!
במצבים מסוג אלו, לרוב מדובר ברגשות הנחשבים שליליים (עצב, כעס, אבל), מה שיוצר מצב שבו, כשהמזון שנכנס מתפרק למולקולות, המולקולות שנוצרות, הן מולקולות בעלות אנרגיה "שלילית" של הכעס והצער, המתמזגות עם המולקולות של המזון ולמעשה "מרעילות" אותו – אפילו אם אכלנו אוכל בריא – הניוטריאנטים (=רכיבי התזונה) של המזון הזה יהיו רעילים.
ברגע שהמזון הופך למעשה ל"רעל":
ברמה הפיזית – המזון נתקע בדפנות המעיים והקיבה ומצטבר שם, לאורך זמן (שבו הוא גם תוסס ונרקב)
ברמה הרגשית – המזון שומר אנרגיה "שלילית", שמשמרת וממגנטת אנרגיה דומה לה – הכיצד?! כל נושא הרגשות מבוסס על כוחות של משיכה ודחייה – כמו מגנט: ככל שנכיל בתוכנו רגשות קשים, שאנחנו לא אוהבים, כך "נמשוך" אותם אלינו מבחוץ (אקלים סביבתי, אנשים) – עוד ועוד מאותם רגשות שליליים, יחזרו, יעלו ויופיעו בחיינו שוב ושוב…
רעל פיזי מעורב עם מולקולות של רגש קשה –למעשה, "כולא" את האנרגיה השלילית בגוף (אנרגיה שהייתה משתחררת החוצה, אם לא היינו אוכלים בעת ההצפה). כשאנחנו אוכלים אכילה רגשית, למעשה אנו מקבעים את הרגשות שהציפו אותנו ומכאן, ממגנטים אותם אלינו שוב ושוב.
ניקוי רעלים בשיטת MDT – ריפוי רב מימדי (MULTI DIMENTION THERAPY):
ניקוי רעלים בשיטת MDT, נותן למעשה "מכה" ראשונית, הפותחת דלת ומאפשרת יציאה "ממעגלי אכילה רגשית", כך שבפעם הבאה שיעלה צורך, תהיה שם ערנות, מודעות ואפשרות בחירה.
שיטת MDT, כשמה כן היא – זוהי שיטת ריפוי רב ממדית, שפיתח שלמה דהרמה, המשלבת טכניקות שונות ועושה שימוש בתפיסות מודרניות של העידן החדש עם עולם הריפוי המסורתי עתיק.
בניקוי רעלים בשיטת MDT, ה"עבודה" נעשית בכמה רבדים – מודעת למחשבה, עבודה של שחרור מטען רגשי ראשוני ושחרור של שאריות מזון:
ברמה הפיזית – עבודה על טיהור עמוק של מערכת העיכול והמערכת ההורמונאלית – ניקוי כללי של רעלים ברמת התא והרקמות ותרגול פעילות גופנית ותרגילים מיוחדים המחזקים את שרירי הליבה ובכך מחזירים את החיות והחיוניות שנחלשה, חזרה אל הגוף.
ברמה הרגשית – עבודה בשילוב שיטות תרפיה שונות כגון ריברסינג, רפואת דופק טיבטית (TIBEATIAN PULSING HEALING ) ועוד… המאפשרות לנו ללמוד ולתרגל שחרור כעסים ומתחים אשר משפיעים לרעה על איכות החיים.
ברמה המנטלית – ידע רב אודות אורח חיים בריא ומלא: מהי תזונה נכונה, איך ניתן לשמור עליה לאורך זמן ואיך ניתן להפוך אותה לדרך לחיים.
ברמה הרוחנית – תהליך הניקוי הינו תהליך סינרגטי מובהק. על סך חלקיו התהליך מביא למצב שלם של רגיעה עמוקה, שלוות נפש ופתיחות בין אדם לעצמו ובין אדם לחברו.
לפרטים, מוזמנים לפנות אלינו
במייל: [email protected]
או בטלפון:
054-4775055(ענת)
054-5552280 (ענתי)