לקריאה באתר הכתבה לחץ כאן

מהו ניקוי רעלים ולמה אנחנו צריכים אותו?

בעידן המודרני, מאז המהפכה התעשייתית, האדם עבר לייצר מזון בצורה יותר מכנית ושיטתית. מושגים כמו הנדסה גנטית, הדברות כימיות, צבעי מאכל וחומרי טעם וריח מלאכותיים – הפכו להיות מאד נפוצים בכל הנוגע למזון הנמצא על המדפים בסופרמרקט.

אף על פי שיש לכאורה אישור ממשרד הבריאות לכל החומרים האלו, מבחינה פיזית – הגוף שלנו ומערכת העיכול, אינם מותאמים לפירוקם והעברתם של חומרי פסולת אלו אל מחוץ לגוף. ולכן, חלק ניכר מן הפסולת הזו נדבק לדפנות מערכת העיכול (קיבה, המעי הדק והמעי הגס) וכתוצאה מכך מחליש את הרקמות שעליהם הוא נמצא ולמעשה גורם לדלקות ולחוסר תפקוד של איברים אלו.

את הביטוי של חוסר התפקוד המדובר, כל אדם חש ברמה כזו או אחרת, לפי מבנה גופו ולפי התזונה שלו – הסימפטומים שאנו חשים לעיתים קרובות הם תחושת נפיחות, גזים, עייפות כרונית, מערכת חיסונית חלשה, כאבי ראש, הצטננויות חוזרות ותכופות, תחושת כבדות, אלרגיות, בעיות ביציאות ועוד. כל אלו ניתנים לשיפור ולשינוי דרך תהליך של ניקוי רעלים.

בתהליך ניקוי הרעלים שלנו, אנו משתמשים בשייקים שונים העשויים מסיבים, חימר, מזונות-על, פירות וירקות טריים, אשר בשילוב מיוחד עם צום המיצים (הימנעות מצריכת מזון מוצק במשך ימי הניקוי), מסייעים בפינוי הפסולת והרעלים אל מחוץ לגוף. אדם אשר עובר תהליך טיהור מרעלים יחווה בסיומו תחושת עילוי, רעננות ואנרגיה רבה אשר היתה חסרה לו, כל עוד הרעלים חיבלו בתיפקוד האידיאלי של הגוף.

הדבר דומה לרכב בו אנו נוהגים. כל עוד אנו מקפידים להכניס את הרכב לטיפול מונע בכל פרק זמן מסויים – הרכב ייסע באופן תקין ונהנה מנוחות הנסיעה. אך את ה'רכב' שבו אנו חיים 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע – הגוף שלנו, אנו 'מכניסים לטיפול' לא באופן קבוע, אלא רק במצב חירום, כמשהו מתקלקל. אם נאמץ את גישת הטיפול המונע, נוכל לזכות בחיים ארוכים ונעימים יותר, נטולי סבל ומלאי שמחה וחיוניות.

ניקוי רעלים תהליך שיש בו רמות שונות:
המנעד של ניקוי הגוף הוא רחב ועובר דרך צום של ירקות ופירות במשך שלושה ימים, סדנאות ארוכות יותר המשלבות בנוסף למיצי פירות וירקות, גם שייקים המכילים סיבים ועשבי מרפא, שימוש בחומרים סופחי רעלים כמו חימר… ולעיתים גם הידרו ושטיפות מעיים.

אנשים עם נטיה לחולשה גופנית, אלו החוששים מתהליך של ניקוי ובעלי סימפטומיים כרוניים שונים – מומלץ להתחיל בחיזוק הגוף דרך הורדת מזונות "ג'אנק" (מזון מעובד, משומר, מתועש, מלא בסוכר ועוד), הוספה של מיצים ושייקים לתזונה, הרבייה בירקות ובמזון טרי ורק לאחר תקופת הסתגלות קצרה לגשת לניקוי עמוק יותר.

האם ניקוי רעלים מתאים עבורי?
ניקוי מתאים לכל אדם, אך לא כל אדם מתאים לניקוי. כל אדם מערבי מודרני זקוק לניקוי. חשוב לציין שהניקוי מאתגר את מערכות הפינוי הגוף ולכן אנשים בעלי מערכת עיכול חלשה, עם נטייה לחולשות ומחלות, צריכים לקבל ייעוץ ואבחון של מערכות הפינוי שלהם בטרם הם ניגשים לניקוי גופני אינטנסיבי.

מה יתרונות השיטה בה אני עובד?
ניקוי הרעלים שלנו מבוסס על טכניקה אשר מביאה בחשבון את מספר המימדים בהם גוף האדם מתפקד ומשלב את כל הרבדים, שלפי ראות עינננו, אחראים ליצירת אורח חיים מאושר ובריא. השיטה שלנו נקרא MDT – Multi Dimensional Therapy

MDT נוגעת בארבעה רבדים: הרובד הפיזי, המנטלי, הרגשי והרוחני, והסדנאות שלנו עוברות דרך תירגול והתעמקות בכל אחד מאספקטים האלו:

ברובד הפיזי – ניקוי מערכת העיכול – המעי הגס והדק, ניקוי של התאים והדם דרך הזנת הגוף במהלך הניקוי, ועל ידי הנעה של הגוף – אימון פיזי, יוגה, פילאטיס וריקוד.

ברובד הרגשי – בעזרת רפואת דופק טיבטית – דרך מיקוד, ריכוז ועבודה עם קול וצליל אנו משחררים חסימות ישנות שהיצטברו במערכות הפנימיות בגופנו, להם יש השפעה מהותית על חווית חיינו.

ברובד המנטלי – 
הרצאות על תזונה, בריאות וגוף וידע על תזונה בתדר חדש, המסייע לנו לבנות אורח חיים בריא יותר ומותאים יותר לגופנו.

ברובד הרוחני – שקט ומדיטציה המאפשרים לנו להתחבר על עצמנו ולהרגיש את עצמנו.

איך מתחילים?
לאדם לא מנוסה שסקרן להפתח ולחקור את הנושא, אני ממליץ להתנסות בדיאטה מיוחדת למשך שבוע, חשוב להיות בתשומת לב לגופכם ולמגבלותיו במהלך השבוע הזה –

לפתוח את הבוקר ב-2 כוסות מים פושרים עם לימון. לאחר חצי שעה שייק המשלב בתוכו ריכוז גבוה של סיבים תזונתיים + (זרעי פשתן, עלים ירוקים, סובין חיטה, שיבולת שועל) פרי, עם מים. זוהי דרך מעולה לפתוח את הבוקר ועוזרת מאד להסדרת היציאות.

במהלך היום להרבות בשתיית מים, אכילת פירות וירקות טריים או מאודים, שתיית שייקים וחליטות צמחים.

להפחית או להימנע לחלוטין מבשר על כל סוגיו, להימנע ממזון מטוגן, מוצרי חלב, סוכר לבן ומוצריו ולהימנע משמנים תעשייתים (שמן קנולה, שמן חמניות, שמן תירס).

לפי מידת יכולתכם להפחית באכילת הדגנים ולהקפיד לאכול דגנים מלאים כמו דוחן, אורז מלא או בסמתי, קינואה וכוסמת.

שלבו פעילות גופנית במשך חצי שעה עד שעה ביום (ריצה, שחיה, פילאטיס).

תהליך כזה הוא תהליך של ניקוי עדין, ואדם העובר תהליך זה יפגוש בתוך עצמו את החולשות שלו ואת ההתמכרויות שלו, את הרצון שלו ואת מגבלות הגוף שלו. תהליך מרתק 🙂

מתכונים ניתן לראות באתר שמופיע בקישור שבהמשך, כמו כן גם אבקות וחומרים לניקוי מיקצועי

שם הכותב: שלמה דהרמה
אודות הכותב: שלמה דהרמה מנחה קבוצות ניקוי רעלים, טיהור כבד, מאבחן אירידולוגי, רייקי מאסטר ובעל ניסיון של למעלה מ-20 שנות עבודה בתחום והנחיית קבוצות ברחבי העולם
אימייל: [email protected]
כתובת אתר: לחץ כאן